مجتمع تجاری اداری مسکونی قصر آسمان

مجتمع تجاری اداری مسکونی قصر آسمان

مجتمع تجاری اداری مسکونی قصر آسمان در مشهد مقدس، بلوار جانباز در یکی از بهترین مناطق تجاری تفریحی شهر مشهد واقع شده است.  

کد : 2316
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 دي 1394
print
نظرات : 0

   مجتمع تجاری اداری مسکونی قصر آسمان

   مجتمع تجاری اداری مسکونی قصر آسمان در مشهد مقدس، بلوار جانباز در یکی از بهترین مناطق تجاری- تفریحی شهر مشهد واقع شده است. احداث این مجموعه عظيم در 2 فاز صورت می پذیرد. فاز اول آن شامل یک برج تجاری اداری مسکونی 40 طبقه می باشد که قصر آسمان نام گرفته است؛ فاز 2 این مجموعه نیز مشتمل بر 2 برج مسکونی 35 طبقه، یک برج اداری 25 طبقه و یک هتل 5 ستاره می باشد، همچنین کل مجتمع دارای پارکینگی 20 طبقه می باشد که همگام با به روزترین و مطرح ترین سبک های معماری توسط متخصصین و مشاوران طراحی شده است.

    مشخصات کامل برج

 پروژه چند منظوره قصر آسمان در زمینی به مساحت 2/250 مترمربع و زیربنای 000/54 مترمربع در حال احداث می باشد. این پروژه یکی از پروژه های "شرکت بازرگانی نور صادق شمس" می باشد که با مشارکت شهرداری مشهد و در راستای ایجاد سازه ای بی بدیل و مدرن با در نظر گرفتن مولفه هایی همچون استحکام، زیبایی، بالابودن عمر مفید و ... در جهت عمران و سازندگی شهر مقدس مشهد در حاشیه بلوار جانباز در دست ساخت می باشد. مجتمع قصر آسمان برگرفته از کاربری های متمایز و جامعی است برای سرمایه گذاران و علاقمندان به پروژه های خاص و ویژه. بهره مندی از تکنولوژی و دانش فنی روز صنعت ساختمان، پروژه قصر آسمان را دارای ویژگی های منحصر به فردی می نماید که استحکام، زیبایی و دوام تنها نشان دهنده بخشی کوچک از نام قصر آسمان می باشد.

    ویژگی های معماری

 استفاده از سبک های معماری فولدینگ از اوایل دهه 1990 مطرح گردید و به تدریج اکثر معماران نام آشنا به این سبک گرایش پیدا کردند، مجتمع قصر آسمان با الهام گیری از این سبک مدرن که در آن با طراحی نمایی نرم و انعطاف پذیر، پیچیدگی ها و فضاهای بصری زیبایی را پدید می آورد و در حجم سازه و قرارگیری باغ های معلق در تراز های متفاوت در عین زیبایی و پویایی پروژه ای کارآمد و منحصر به فرد را در ایران اسلامی شکل می دهد. بهره مندی از بهترین مواد مصرفی در فضاهای داخلی و خارجی با توجه به روانشناسی رنگ، تنوع در پرسپکتیو ویدها و ورودی ها، استفاده از آسانسورهای اکسپوز شیشه ای و ایجاد تراس های معلق در کلیه طبقات تنها بخشی از نوع معماری مدرن و استفاده از المان های بصری نوین به شمار می آید.

    سازه و نما

   سازه مجتمع قصر آسمان فلزی با سیستم تیوپ و از نوع پیچ و مهره ای می باشد (Stractural Tube System)، این سازه از سطح فونداسیون تا طبقه فوقانی 185 متر ارتفاع دارد ، این نوع سازه اولین بار در برج سیرز شیکاگو استفاده شده است، از این سازه در ساخت برج های بلند مرتبه استفاده می گردد، بهره مندی از این نوع سازه علاوه بر بالا بردن سرعت اجرایی سبب مقاومت بالای ساختمان در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله و بادهای شدید می گردد.

      در این طرح از تیرها و ستون های صلب با فاصله کم در شبکه خارجی استفاده می گردد این امر سبب می گردد. فاصله ستون های داخلی بیشتر می گردد و این فاصله بیشتر به ایجاد وید بزرگتر در داخل ساختمان کمک شایانی می نماید

. فونداسیون مجتمع قصر آسمان نیز پس از گودبرداری به ارتفاع 25 متر به صورت یکپارچه و به ارتفاع 2 متر انجام شده است. به منظور زیبایی و بالا بردن عمر مفید ساختمان از ترکیب ورق کامپوزیت پنل- سنگ سفید و شیشه اسپایدری استفاده می گردد. پنجره ها در پروژه قصر آسمان از نوع دوجداره PVC که عایق مناسبی برای صدا و جلوگیری از هدر رفت انرژی به شمار می آید انتخاب شده است . در انتخاب کلیه مواد و مصالح مصرفی پروژه رعایت قوانین شهرسازی و مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی در نظر گرفته شده است

      فرایند ساخت و ساز

 فاز اول قصر آسمان سازه ای است 40 طبقه با کاربری های متنوع تجاری - اداری - مسکونی و تفریحی ، در طراحی اولیه پروژه جهت کاربری های تفریحی 2 طبقه (4 و 2)، تجاری 8 طبقه (1 الی 6)، اداری 13 طبقه (10 الی 22)، مسکونی 8 طبقه (28 الی 34 و 35 پنت هاوس)، رستوران 4 طبقه، طبقات (7 و 8 طبقه فست فود 23 و 24 رستوران ملل)، تالار 2 طبقه (26 و 26) و تأسیسات 3 طبقه در نظر گرفته شده است.

     تاسیسات مکانیکی

 بهینه سازی مصرف انرژی، عمر مفید، راندمان بالا و... از عواملی هستند که در انتخاب و طراحی تأسیسات مکانیکی و الکتریکی مجتمع قصر آسمان از اهمیت بالایی برخورداری هستند، به همین منظور تأسیسات برج قصر آسمان به 3 بخش مجزا تقسیم بندی شده است، این زون بندی در طبقه -3 جهت واحدهای تجاری، طبقه 9 جهت واحدهای اداری و تالارها و طبقه 27 جهت واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده است.

 سیستم سرمایش و گرمایش: در طراحی سیستم سرمایش و گرمایش مجتمع قصر آسمان از فن آوری های روز دنیا بهره گیری شده و کلیه استانداردها و قوانین مربوط به مبحث 19 مقررات ملی ساختمان رعایت گردیده اند. برای تأمین گرمایش و انرژی لازم جهت آبگرم مصرفی در مجتمع قصرآسمان از موتورخانه مرکزی و دیگ های فولادی در هر زون تأسیساتی استفاده می گردد. سرمایش برج نیز توسط چیلرهای تراکمی همراه با فن کوئل تأمین می گردد. سیستم هوای تازه که توسط هواسازها ایجاد می گردد تأمین کننده هوای تازه در داخل واحدها و مشاعات مجتمع می باشد، اگزاست فن های مناسب نیز جهت مکش هوا به صورت مطلوب تأثیرگذار در تهویه هوا، در فصول مختلف سال می باشد. آبرسانی به واحدهای تجاری- اداری و مسکونی توسط بوستر پمپ های مستقل مخازن ذخیره آب در هر زون تأسیساتی تأمین می گردد، آب مورد نیاز هر بخش از مجتمع پس از ذخیره جهت مصارف آبرسانی، آتش نشانی و تهویه مطبوع به بخش های مختلف انتقال می یابد. تاسیسات الکتریکی تأمین برق مجتمع توسط شبکه سراسری ، به صورت مجزا و از محل پست برق ورودی مجتمع صورت می پذیرد، برق مورد نیاز هر واحد پس از انتقال توسط باس داکت ها در طبقات توزیع و پس از عبور از کنتور مجزا هر واحد جهت مصرف به واحد مربوطه منتقل می گردد. تأمین برق اضطراری برای پمپ های آتش نشانی، آبرسانی، تجهیزات حفاظتی، روشنایی عمومی و روشنایی کلیه واحدهای برج قصر آسمان به صورت خودکار و توسط دیزل ژنراتورهای تأمین برق اضطراری پیش بینی شده است. بهره مندی از سیستم های حفاظتی مانند دوربین های مدار بسته (در مشاعات و داکت های تأسیساتی) ، مرکز مانیتورینگ، سیستم های صوتی در طبقات تجاری، سیستم برق گیر، آنتن و ماهواره مرکزی و امکانات مخابراتی نظیر فراهم آوری بستر 2 خط تلفن برای واحدهای تجاری، 4 خط تلفن برای واحدهای اداری؛ 2 خط تلفن جهت واحدهای مسکونی و همچنین کنترل مجتمع توسط سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان( Bms) را می توان بخش كوچكي از تأسیسات الکتریکی مدرن به کار رفته در مجتمع قصر آسمان به شمار آورد. اعلان و اطفاء حریق نیز به عنوان یکی از مهمترین بخش های تأسیساتی مجتمع های بلند مرتبه باید مورد توجه ویژه واقع گردد، بر همین اساس استفاده از دتکتور حساس به دود و گرما در داخل واحدها و محل های عمومی جهت اعلان و Fire Box در طبقات جهت اطفاء، سبب ایجاد آرامش خاطر و ایمنی بالا مجتمع قصر آسمان خواهد شد.

      امکانات و خدمات

 آنچه در نگاهی کوتاه به مجموعه تجاری- اداری- مسکونی- تفریحی قصر آسمان پدید می آید عبارتند از :

 •   برج های تجاری اداری و مسکونی
 •  هتل 5 ستاره
 •  هایپرمارکت (به مساحت 15/000 مترمربع)
 •  مجموعه های تفریحی (شامل: سالن های بیلیارد، بولینگ، گیم نت، شهربازی سرپوشیده، کتابخانه و ...)
 •  شاپینگ سنتر
 •  دنیای کودکان (خانه اسباب بازی، خانه کیک و شکلات، شهر شادی، بازی های رایانه ای و ...)
 •  رستوران ملل- فست فود و کافی شاپ
 •  سالن همایش بین الملل
 •   تالارهای مجالس
 •  گالری های نمایشگاهی
 •  مجموعه باغ های قصر آسمان
 •  مجموعه آبی (موج های آبی، دریاچه مصنوعی، اکواریوم، برف مصنوعی، رودخانه و آبشار مصنوعی و ...)
 •  مجموعه های خدماتی - بهداشتی

   در مجتمع تجاری- اداری- مسکونی قصر آسمان با توجه به رویکرد و هدف سازندگان، در راستای فراهم آوردن محیطی مناسب به منظور خریداری کلیه کالاهای مورد نیاز به همراه سپری کردن اوقاتي توام با لذت در بخش های تفریحی و ایجاد فضایی ایده آل برای دفاتر اداری و همچنین محیطی سرشار از آرامش و ایمنی جهت واحدهای مسکونی امکاناتی مانند:

 •  20 طبقه پارکینگ در مجتمع همجوار قصر آسمان
 •       15 دستگاه آسانسور شامل 2 دستگاه آسانسور جهت واحدهای تجاری
 •          5 دستگاه آسانسور جهت واحدهای اداری
 •       2 دستگاه آسانسور جهت واحدهای مسکونی
 •  ·         3 دستگاه آسانسور جهت رستوران و تالارها
 •   3 دستگاه آسانسور جهت مجموعه آبی و حمل بار
 •    14 دستگاه پله برقی باغ های معلق در ترازهای مختلف مجموعه آبی و تفریحی و آکواریوم در طبقه -4
 •  پارک کودک در طبقه  2
 •      رستوران ملل- فست فود و تالار مجالس  پیش بینی شده است.

                    پلان ها

 کاربری طبقات

 توزیع و تیپ بندی واحدهای مجتمع قصر آسمان به گونه ای است که سلیقه کلیه مراجعین را بر اساس نوع نیاز ( سکونت - محل کار- خرید- تفریح و ...) تعریف و تأمین نماید.

 واحدهای تجاری

 واحدهای تجاری مجتمع قصر آسمان در 8 طبقه (1 الی 6) مشتمل بر 206 واحد تجاری می باشد. این طبقات با بهره گیری از تعداد زیادی پله برقی و آسانسور پاناروما، امکان تردد در طبقات را به شکلی شایسته برآورده نموده است.

 واحدهای اداری

 واحدهای اداری مجتمع قصر آسمان در 13 طبقه (10 الی 22) مشتمل بر 156 واحد اداری می باشد. در بخش اداری مجتمع قصر آسمان مشهد واحدهای اداری بسیار مدرن با تنوع متراژ 34 الی 77 مترمربع با پیش بینی های لازم جهت برگزاری جلسات مختلف طراحی شده است.

 واحدهای مسکونی

 واحدهای مسکونی مجتمع قصر آسمان در 9 طبقه (28 الی 34+35 پنت هاوس) مشتمل بر 26 واحد مسکونی می باشد. جهت سهولت تردد ساکنین بخش مسکونی برج قصر آسمان ورودی کاملاً مستقلی با بخش های تجاری و اداری در نظر گرفته شده است. تنوع متراژ، آسایش و آرامش، دید وسیع و زیبا، سهولت و امنیت دسترسی به واحدهای مسکونی تنها بخشی از ویژگی های واحدهای مسکونی برج قصر آسمان به شمار می آید.

   موقعیت جغرافیایی مجتمع تجاری اداری مسکونی قصر آسمان در مشهد مقدس، بلوار جانباز در یکی از بهترین مناطق تجاری تفریحی شهر مشهد واقع شده است.     Bottom of Form  

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

 1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
 3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
مسابقه طراحی معماری 2018

مسابقه طراحی معماری 2018

دوشنبه 04 تير 1397 0 نظر

برندگان طراحی آسمانخراش مسابقه ایولو 2018

برندگان طراحی آسمانخراش مسابقه ایولو 2018

چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 0 نظر

مجله معماری ایولو (eVolo) طبق برنامه مسابقات هر ساله خود لیستی از برندگان طراحی آسمان خراش را معرفی نموده است. در حالی که این رقابت سیزدهمین سال برگزاری خود را سپری می کند چشم انداز بی نظیری از طراحی ...

تهران؛ مهمان ویژه‌ نمایشگاه جهانی دانشکده‌ معماری ملبورن

تهران؛ مهمان ویژه‌ نمایشگاه جهانی دانشکده‌ معماری ملبورن

سه شنبه 21 فروردين 1397 0 نظر

تهران؛ مهمان ویژه‌ نمایشگاه جهانی دانشکده‌ معماری ملبورن: نمایشگاه جهانی پروژه‌های معماری و شهرسازی دانشکده‌ی معماری و شهرسازی دانشگاه ملبورن استرالیا (GAP) Global Architecture Profiling در تاریخ ۲۸...

رتبه 54 ایران در بین 97 کشور برتر جایزه A Design

رتبه 54 ایران در بین 97 کشور برتر جایزه A Design

يکشنبه 27 اسفند 1396 0 نظر

مسابقات معماری A Design Award پایان هر سال 97 کشور را که بهترین فعالیت را در حوزه طراحی، هنر و معماری داشته اند را معرفی می کند. در این رتبه بندی ایالات متحده بار دیگر رتبه اول را در زمینه طراحی بین 9...

فراخوان مسابقه 24H، مسابقه ای فراتر از خلاقیت

فراخوان مسابقه 24H، مسابقه ای فراتر از خلاقیت

دوشنبه 14 اسفند 1396 0 نظر

موضوع: مسابقه 24 ساعته - دوره ی 23- bigData نوع مطلب: اعلامیه مسابقه (ایده ها) برگزارکننده: Ideasforward آخرین مهلت ثبت نام: 18 فروردین (7 آوریل) 11:49 قبل از ظهر (London GMT + 0:00) آخرین مهلت ارسال...

پروژه های خود را در جایزه فستیوال معماری 2018 ثبت کنید

پروژه های خود را در جایزه فستیوال معماری 2018 ثبت کنید

سه شنبه 08 اسفند 1396 0 نظر

وقت آن است که زمان بندی طراحی و اجرای پروژه های خود را آغاز کنید. جشنواره بین المللی معماری (World Architecture Festival Awards) در 11 سالگی خود به سر می برد و این بار توسط مسئولین آمستردام را به عنوا...

ساختمان «اُرسی‌خانه»، فینالیست و نامزد دریافت جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧

ساختمان «اُرسی‌خانه»، فینالیست و نامزد دریافت جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧

شنبه 07 بهمن 1396 0 نظر

ساختمان «اُرسی‌خانه»، فینالیست و نامزد دریافت جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧ در کشور امارات متحده عربی شد. این ساختمان؛  اثر استودیوی معماری کیوانی و همکاران است و معماران این پروژه نیما کیوانی و ...

مسابقه طراحی نمای ادراری

مسابقه طراحی نمای ادراری

شنبه 07 بهمن 1396 0 نظر

متریال پنل نورانی CELESTE

متریال پنل نورانی CELESTE

دوشنبه 11 دي 1396 0 نظر

متریال پنل نورانی CELESTE یک بوم شیشه ای یا رزین بوده که می توان نور را به صورت یک خاصیت رسانه ای در آن به کار برد. این محصول به یک نور پس زمینه فعال شده و عمق و کیفیت بی نظیری را ارائه می دهد و در بس...

نمایش انرژی های نو و تکنولوژی های نوین ساختمان در نمایشگاه محیط زیست تهران

نمایش انرژی های نو و تکنولوژی های نوین ساختمان در نمایشگاه محیط زیست تهران

پنجشنبه 05 اسفند 1395 0 نظر

شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا از روز جمعه ۶ اسفند ماه به صورت همزمان مجری دو نمایشگاه بین المللی محیط زیست و انرژی های نو، تجدید پذیر، بهره وری و صرفه جویی و نمایشگاه نما، سازه و تکنولوژی های نوین ص...

24/7 Help center

روش‌های مختلف پرداخت

برای راحتی و اطمینان شما پردخت مطمئن و امن با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و یا پرداخت در محل را فراهم آورده ایم.

24/7 Help center

تحویل سریع

بلوط با ارسال سریع‌ و پرداخت در محل، لذت خریدی متفاوت را برای شما فراهم کرده است تا اسوده و راحت خرید نمایید

24/7 Help center

24/7 خدمات پس از فروش

جهت راحتی شما کارفرمایان و خریدارن در هفت روز هفته به صورت 24 ساعت پاسخگوی شما عزیزان هستیم

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بلوط می باشد.