دکوراسیون منزل ۲۰۱۷، یازده مد برتر سال

دکوراسیون منزل ۲۰۱۷، یازده مد برتر سال

معماری معاصر، شیوه لباس پوشیدن، سرگرمی‌های جدید و تولیدات رسانه‌ای روی طراحی داخلی  تأثیرگذارند. سبک‌های طراحی داخلی و دکوراسیون مانند فرصت مکثی جذاب است میان زندگی مدرن که هر لحظه آن با حرکت و سرعت می‌گذرد. گرایش‌های طراحی داخلی مانند جعبه‌ای جادویی است! از این جعبه اسرار شیوه‌ها و سبک‌های گوناگونی به ظهور می‌رسند، می‌آیند و می‌روند. متخصصان این جعبه جادویی برای سال جدید میلادی پیش‌بینی‌هایی دارند. این پیش‌بینی‌ها به گسترش ایده‌های جدید و مدرن منجر می‌شوند که با خود تغییراتی در شیوه زندگی و ذائقه‌ها را به دنبال می‌آورند. در این مطلب از بلوط قصد داریم تا با شما از این پیش‌بینی‌ها در خصوص شیوه و سبک‌های دکوراسیون منزل ۲۰۱۷ صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کد : 3145
تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 بهمن 1395
print
نظرات : 0

دکوراسیون جدید چی داری؟!

چالش بزرگ طراحان داخلی، فضای محدود در منازل شهری است که به دلایل بسیار رو به کوچک‌تر شدن گذاشته است. نوعی گرایش به زیبایی‌شناسی که تلفیقی است از سبک‌های قدیمی‌تر ولی ساده‌تر و به طبیعت نزدیک‌تر؛ مانند سبک «روستیک»، «ونتیج» یا «ریترو» در کنار شیوه ساده‌تر مینیمال که با هم تلفیق‌ شده‌اند و رابطه ما با طبیعت را بازسازی و بازگشت به آن را با آغوشی باز در فرایند طراحی و دکوراسیون منزل ۲۰۱۷ با تفکری نوین و خارج از چارچوب‌های تکراری در  سال جدید فراهم آورده‌اند. رنگ‌هایی با منشأ قهوه‌ای که نماد خاک و مادر طبیعت است، در کنار رنگ‌هایی مانند خاکستری، بژ، سفید و زرد و ترکیب مواد طبیعی مانند چوب، سنگ و سفال و... همه یادآور آن سبک‌هاست. از سوی دیگر رنگ‌های مدرن، الهام گرفته‌شده از رنگ‌هایی که در وسایل الکترونیکی پیشرفته و فن‌آوری‌های جدید دیده می‌شود و حضور فلزهایی از قبیل مس، برنج به خصوص به رنگ طلایی، رنگ و درخشندگی را در این سال با هم درآمیخته‌اند.
طراحی سبز در دکوراسیون منزل

نکته تأکیدی در سال جدید بر طراحی و زندگی سبز است؛ نامی که بر شیوه زندگی براساس همراهی و هماهنگی با طبیعت و حفظ آن گذاشته شده است. با هم به ویژگی‌های طراحی و دکوراسیون داخلی برای مد سال ۲۰۱۷ نگاهی می‌اندازیم:
۱ - ارزش‌های تاریخی و سبک کلاسیک

تمام عناصر معمارانه، اثاثیه و اکسسوری‌های تزیینی متعلق به سبک‌های ونتیج و مانند آن در سال جدید کاربرد دارند که دیوارهایی با پوشش آجری و تیرهای چوبی سالم از این دست عناصر هستند. نکاتی که در سبک ریترو دیده می‌شود مانند وسایل و اشیای آنتیک در کنار آثار هنری مدرن و معاصر، ایده‌های اصیل و غیرتکراری در استفاده از مواد و مصالح طبیعی به‌منظور افزودن معنای جدید و منحصربه‌فرد به طراحی و دکوراسیون داخلی در فضاهای مدرن از جمله این ویژگی‌هاست. موادی که تا پیش از این در طراحی داخلی استفاده می‌شد، بافت‌ها و سطوح مختلف به‌سرعت با فن‌آوری‌های سبز تغییر یافته و با نوآوری‌ها همراه شده‌اند، ولی شکل کلاسیک آثار هنری و ایده‌های تزیینی سنتی که بازتاب‌دهنده تاریخ و فرهنگ منطقه خاصی است، نگه‌ داشته و در نظر گرفته ‌شده است. با توجه به طراحی سبز، از مجموع اینگونه ایده‌پردازی‌ها، سبکی نو پدید آمده که راه‌حل‌های سالم‌تری برای هماهنگی و حفظ محیط‌زیست در اختیار اهالی فن قرار داده است.


۲- طرح رنگ و مجموعه رنگی

کوارتز صورتی، رنگی ملایم، نرم و روشن از خانواده صورتی‌ها، آبی روشنی که با سفید ترکیب ‌شده و از آن رنگی بی‌هیاهو، ساکت و آرامش‌بخش ساخته است، رنگ‌های گرم طلایی، قرمز مرجانی ملایم و سایه‌رنگ‌های هلویی و زرد پالت رنگی زیبایی برای دکوراسیون منزل ۲۰۱۷ ساخته‌اند. رنگ‌های خاکی مانند انواع قهوه‌ای‌ها که نماد نیروهای قدرتمند زمین  هستند و انواع سبزهای پررنگ و عمیق و قرمزهای شرابی، صورتی- نارنجی‌ها، انواع رنگ زرد و سبز (زردهای پاستلی و سبز نعناعی) در عین مدرن بودن حسی از دلفریبی طبیعت به مجموعه دکوراسیون می‌بخشند. مایه رنگ‌های سبز تیره به‌جای رنگ‌های تکراری با تناژ آبی نشسته‌اند. این رنگ برای بخش‌های تیره  دکوراسیون استفاده می‌شود. حس خوب این رنگ برای اتاق‌های خواب با انواع تناژهای آن از روشن تا تیره، فضایی مانند حضور در جنگل‌ها با تنوع و گوناگونی آنها را به محیط می‌آورد؛ حس بودن در میان درختان کاج و سرو در زمستان و ویژگی سبک اسکاندیناویایی. در کنار این رنگ، اثاثیه‌ای به رنگ قهوه‌ای و عسلی بسیار چشمگیر خواهد بود. رنگ سبز تیره به فضا عمق می‌بخشد.
۳- مواد بازیافتی و ایده‌های زندگی سبز

ایده‌های بازیافتی و چرخه استفاده مجدد، دوستداری طبیعت و مصرف کمتر مواد و طراحی ارگانیک یا آلی که از محیط‌زیست الهام می‌گیرد از نکات کلیدی این سال است. اشیای چوبی و فلزی سالم و منسوجات طبیعی دست‌ساز و خانگی راه خود را به شیوه‌های دکوراسیونی مدرن باز کرده‌اند. گرایش طراحی بر ساختن اشیا و لوازم جدید از وسایل قدیمی، از بنیان‌های فکری این سال است که فاکتور دوستدار طبیعت و محیط‌زیست بودن آنها در اولویت است. همچنین حضور عنصری مانند چوب، نسبت به گذشته بسیار بیشتر دیده می‌شود.۴- نوآوری در دکوراسیون داخلی

نوآوری‌ها در زمینه‌های مختلف و فن‌آوری‌های جدید کامپیوتری و چاپگرهای سه‌بعدی، امکان اعمال سلایق شخصی در طراحی و تزیینات داخلی را فراهم آورده و موجب شده تا فضاهایی منحصربه‌فرد و خاص به وجود آیند. این نوآوری‌ها کارکرد طراحی داخلی را ارتقا می‌دهند. مهم ایجاد تعادلی عقلانی و منطقی میان گرایش‌های مختلف طراحی به سبک قدیم و جدید است تا حسی از معاصر و هنری بودن را به اثاثیه و لوازم آمده از خانه‌های قدیمی و سنتی بخشیده و چیز جدیدی خلق کند که بیانگر مفهوم و دربردارنده‌ الهامات زیبایی‌شناسی برای طراحی در آینده باشد.
۵- سلیقه شخصی و روانشناسی رنگ

گرایش‌های طراحی و دکوراسیون منزل ۲۰۱۷، نه‌تنها بازتاب‌دهنده‌ جریان بازار و خواسته‌های مشتری‌اند که روانشناسی مشتریان، فرهنگ‌های متنوع و ادغام سبک‌ها در جوامع مدرن را نیز بازتاب می‌دهند. برای ایجاد طراحی داخلی مؤثر، کاربردی و خاص و جلب ‌توجه، طراحان به دنبال برانگیختن احساسات عمیق، اشتیاق و درک آرزوها و خواسته‌های همه گروه‌های سنی‌ هستند. مجموعه رنگ‌های گرمی که گفته شد، حسی خوشایند و صمیمیت را در فضا می‌پراکنند. این رنگ‌ها قدرتمند بوده و می‌توانند هر فضایی را شیرین، نرم و راحت به نظر برسانند. طراحی داخلی سنتی و فضاهای معاصر با تأکید بر رنگ‌های گرم به‌عنوان نقطه قوت و مانند مزه فضا، اهمیت دارند.
۶- چاپ سه‌بعدی و سفارشی

چاپ سه‌بعدی از دستاوردهای فن‌آوری مدرن است. این چاپگرها، توانایی ساخت لوازم خاص و تزیینی منحصربه‌فرد، لوازم و امکانات نورپردازی و تزیینات معمارانه خاص را فراهم کرده‌اند. تولید سریع و رعایت خواسته و سلیقه مشتری با این دستگاه‌ها مفهوم جدید و جذابی به دکوراسیون داخلی بخشیده است.


۷- طراحی ارگانیک (آلی) و پایدار

پایداری طراحی و ایده‌های گرفته‌ شده از طبیعت، ویژگی خاص این سال است. استفاده از مواد و مصالح تجدیدپذیر، رکن مهمی است که باید رعایت شود؛ در هر چیدمانی اعم از ساده و روستایی یا تجملی، کاربردی یا صرفاً لذت‌بخش، ارزان یا گران‌قیمت، سنتی یا مدرن.
۸- بافت‌های طبیعی و رنگ‌های داخلی

مواد و مصالح اولیه و خام دارای رنگ‌های طبیعی هستند و می‌توانند به فضا چاشنی‌های رنگی شگفت‌آوری ببخشند. منسوجات خام و رنگ نشده، بافت‌های روستایی و محلی و هنرهای دستی، گل‌دوزی‌ها و بافتنی‌های زیبا و گیاهان، زیبایی طبیعی دارند و محیط را سرشار از لطف طبیعی خود می‌کنند. این مواد، از راه‌حل‌های «زندگی سبز» هستند. مبلمان راحت ولی از جنس مواد طبیعی مانند چرم یا با روکش‌هایی از جنس پارچه‌های کتانی یا پشمی و... جلوه دیگری از بافت‌های طبیعی در دکوراسیون این سال است. چوب‌پنبه هم به‌عنوان عنصری معمارانه و درعین‌حال تزیینی با بافتی عالی، گرمابخش محیط است. ویژگی عایق صدا بودن ارزش خوب دیگر این ماده طبیعی است که برای پوشش دیوار هم به کار می‌رود. دیوارهای آجرپوش نیز بافت زیبا و مطلوب دیگری است که می‌توان هم به‌عنوان عنصر کاربردی معماری و هم بافتی تزیینی روی آن حساب زیبایی‌شناسی باز کرد. رنگ خاص و مات آن به ‌عنوان دیوارپوش یا کفپوش حضور جذابی برای دکوراسیون خواهد بود و یادآور فضاهای روستیک و صمیمیت روستایی. از این نوع بافت در سرویس‌های بهداشتی هم می‌توان بهره برد.


۹- نقش‌مایه و الگوی نقشینه تزیینی

نقوش الهام گرفته‌شده از طبیعت، الگوهای نقشینه‌ای کلاسیک و آنچه از فرهنگ‌ها و قومیت‌های گوناگون می‌آید، از دیگر ویژگی‌های این سال است. فضای دوستانه و ملایم بدون گرایش به زنانه‌نمایی، آرام، نجیب و شاعرانه، سادگی در عین شیکی را در خانه‌ها و فضاهای مدرن به‌راحتی در هم ‌آمیخته است. حس خوب لمس و وجود چنین قابلیتی در این شیوه چیدمان یکی از اساسی‌ترین عواملی است که با عناصر دکوری و انواع اکسسوری‌ها به محیط، قابلیت درک بهتر فضا را می‌بخشد.


۱۰- گیاهان خانگی را دریابیم!

گیاهان خانگی، باغچه‌های عمودی و دیوارهای سبز و زنده گیاهی، فضاهای مدرن را به تعادل می‌رسانند. محیط‌های سربسته‌ امروزی با هر نوع کاربری، پر از انواع وسایل و تجهیزات فن‌آورانه هستند. در نتیجه نیاز به بودن عناصر طبیعی زنده مانند گیاهان و ویژگی‌های مثبت و رنگ‌های سبز و زیبای آنها در فضای محبوس تأکید شده است. ارتقای کیفیت و سلامتی بیشتر فضاهای ما با کمک این گیاهان اتفاق می‌افتد. درعین‌حال به‌عنوان عناصر زیبای دکوراسیونی، حس نزدیکی به طبیعت را نیز با خود به فضاهای مختلف وارد می‌کنند.


۱۱- مبلمان چه شکلی؟

مبلمان و اثاثیه در دکوراسیون منزل ۲۰۱۷ هرچه بیشتر باید متناسب با نیازهای کاربر باشد و البته هرچه ممکن است ساده‌تر و جمع و جورتر؛ شکل‌های کشیده‌تر با بافت و گوشه‌هایی نرم‌تر و فاقد زاویه تندوتیز. این ویژگی برای کسانی که از خشونت‌های بصری و احساسی زندگی شلوغ شهری گریزان هستند، کاربردی و مهم است. طراحی مینیمال و ابعاد کوچک‌تر در مبلمان سرویس‌های بهداشتی هم دیده می‌شود؛ البته همچنان به بعد زیبایی آنها توجه می‌شود و کارایی‌شان با کوچک شدن ابعاد کاهش پیدا نمی‌کند.
کاربرد اثاثیه مدولار، مبلمان کوچک‌تر و ساده‌تر با قابلیت تحرک و جابه‌جایی بیشتر و درعین‌حال شیک با کارکرد عالی، از دیگر ویژگی‌های این سال است. در این مورد می‌توان نگاهی کرد به ایده‌ها و اثاثیه شرکت لینکو . قابلیت انعطاف در این‌گونه اثاثیه و مبلمان آنها را مناسب استفاده در هر فضایی کرده است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا شخصاً به طراحی فضای‌تان بپردازید. اشکال مبلمان در دهه‌های ۶۰، ۷۰ و حتی ۸۰ دوباره به کار می‌آیند، ولی با نگاهی به‌روز و ویژگی‌های هنری و فن‌آورانه جدید. آثار سبک ریترو با نگاه تازه تلفیق‌ شده و تبدیل به اشیا و مبلمان منحصربه‌فردی شده‌اند.برای مشاوره و راهنمایی از کارشناسان متخصص ما در زمینه دکوراسیون و معماری با شماره های زیر تماس بگیرید. در این صورت است که طراحی داخلی منزل شما اصولی و زیر نظر طراحان داخلی انجام می شود.

:تماس با شرکت

 آدرس شرکت بلوط : پاسداران -سه راه ضرابخانه -کوچه اکرمی (کوکب) پلاک 12-طبقه 4-واحد 26 

 شماره تماس : 22875426-22869074

 https://telegram.me/Baloot_ir : Telegram

 balootgroup@gmail.com : Email


 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
مسابقه طراحی معماری 2018

مسابقه طراحی معماری 2018

دوشنبه 04 تير 1397 0 نظر

برندگان طراحی آسمانخراش مسابقه ایولو 2018

برندگان طراحی آسمانخراش مسابقه ایولو 2018

چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 0 نظر

مجله معماری ایولو (eVolo) طبق برنامه مسابقات هر ساله خود لیستی از برندگان طراحی آسمان خراش را معرفی نموده است. در حالی که این رقابت سیزدهمین سال برگزاری خود را سپری می کند چشم انداز بی نظیری از طراحی ...

تهران؛ مهمان ویژه‌ نمایشگاه جهانی دانشکده‌ معماری ملبورن

تهران؛ مهمان ویژه‌ نمایشگاه جهانی دانشکده‌ معماری ملبورن

سه شنبه 21 فروردين 1397 0 نظر

تهران؛ مهمان ویژه‌ نمایشگاه جهانی دانشکده‌ معماری ملبورن: نمایشگاه جهانی پروژه‌های معماری و شهرسازی دانشکده‌ی معماری و شهرسازی دانشگاه ملبورن استرالیا (GAP) Global Architecture Profiling در تاریخ ۲۸...

رتبه 54 ایران در بین 97 کشور برتر جایزه A Design

رتبه 54 ایران در بین 97 کشور برتر جایزه A Design

يکشنبه 27 اسفند 1396 0 نظر

مسابقات معماری A Design Award پایان هر سال 97 کشور را که بهترین فعالیت را در حوزه طراحی، هنر و معماری داشته اند را معرفی می کند. در این رتبه بندی ایالات متحده بار دیگر رتبه اول را در زمینه طراحی بین 9...

فراخوان مسابقه 24H، مسابقه ای فراتر از خلاقیت

فراخوان مسابقه 24H، مسابقه ای فراتر از خلاقیت

دوشنبه 14 اسفند 1396 0 نظر

موضوع: مسابقه 24 ساعته - دوره ی 23- bigData نوع مطلب: اعلامیه مسابقه (ایده ها) برگزارکننده: Ideasforward آخرین مهلت ثبت نام: 18 فروردین (7 آوریل) 11:49 قبل از ظهر (London GMT + 0:00) آخرین مهلت ارسال...

پروژه های خود را در جایزه فستیوال معماری 2018 ثبت کنید

پروژه های خود را در جایزه فستیوال معماری 2018 ثبت کنید

سه شنبه 08 اسفند 1396 0 نظر

وقت آن است که زمان بندی طراحی و اجرای پروژه های خود را آغاز کنید. جشنواره بین المللی معماری (World Architecture Festival Awards) در 11 سالگی خود به سر می برد و این بار توسط مسئولین آمستردام را به عنوا...

ساختمان «اُرسی‌خانه»، فینالیست و نامزد دریافت جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧

ساختمان «اُرسی‌خانه»، فینالیست و نامزد دریافت جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧

شنبه 07 بهمن 1396 0 نظر

ساختمان «اُرسی‌خانه»، فینالیست و نامزد دریافت جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧ در کشور امارات متحده عربی شد. این ساختمان؛  اثر استودیوی معماری کیوانی و همکاران است و معماران این پروژه نیما کیوانی و ...

مسابقه طراحی نمای ادراری

مسابقه طراحی نمای ادراری

شنبه 07 بهمن 1396 0 نظر

متریال پنل نورانی CELESTE

متریال پنل نورانی CELESTE

دوشنبه 11 دي 1396 0 نظر

متریال پنل نورانی CELESTE یک بوم شیشه ای یا رزین بوده که می توان نور را به صورت یک خاصیت رسانه ای در آن به کار برد. این محصول به یک نور پس زمینه فعال شده و عمق و کیفیت بی نظیری را ارائه می دهد و در بس...

نمایش انرژی های نو و تکنولوژی های نوین ساختمان در نمایشگاه محیط زیست تهران

نمایش انرژی های نو و تکنولوژی های نوین ساختمان در نمایشگاه محیط زیست تهران

پنجشنبه 05 اسفند 1395 0 نظر

شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا از روز جمعه ۶ اسفند ماه به صورت همزمان مجری دو نمایشگاه بین المللی محیط زیست و انرژی های نو، تجدید پذیر، بهره وری و صرفه جویی و نمایشگاه نما، سازه و تکنولوژی های نوین ص...

24/7 Help center

روش‌های مختلف پرداخت

برای راحتی و اطمینان شما پردخت مطمئن و امن با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و یا پرداخت در محل را فراهم آورده ایم.

24/7 Help center

تحویل سریع

بلوط با ارسال سریع‌ و پرداخت در محل، لذت خریدی متفاوت را برای شما فراهم کرده است تا اسوده و راحت خرید نمایید

24/7 Help center

24/7 خدمات پس از فروش

جهت راحتی شما کارفرمایان و خریدارن در هفت روز هفته به صورت 24 ساعت پاسخگوی شما عزیزان هستیم

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بلوط می باشد.